C

Cover photo by: Joe McNally
Tym razem chciałbym podzielić się z Wami fotograficznymi książkami. Nie jest to zwykły zbiór fotografii. Jest to swego rodzaju skarbnica inspiracji i instrukcji do kreowania efektownych fotografii bazujących na świetle błyskowym.
The Moment it Clicks (tł. uchwycić moment) – kilka miesięcy temu widziałem jej zapowiedzi gdzieś w Internecie. Pomyślałem sobie: „Boże jak fajnie by było ją mieć”. Niestety wtedy nie było możliwości w naszym kraju kupna tej książki w wersji oryginalnej. I tak ostatnio, w przerwie podczas reportażu ślubnego w Krakowie zahaczyłem o empik… Jakże wielkie było moje zdziwienie kiedy na premierowej półce z książkami zauważyłem znajomą okładkę i to jeszcze w polskiej wersji językowej. W tym samym momencie chwyciłem książkę i udałem się w kierunku kasy. Kolejnym zaskoczeniem (pozytywnym) były słowa ekspedientki kiedy poprosiła mnie o 49.99 zł. Książkę Joe’a McNally’ego przeczytałem jeszcze w ten sam dzień (kilkanaście godzin później). I poza kilkoma błędami w tłumaczeniu, uważam że książka powinna znaleźć się u każdego fotografa na półce. Dotyczy to również fotografii ślubnej (patrz Wesele w Folwarku Zalesie). Kreatywność i umiejętność w operowaniu światłem doskonale można wykorzystać podczas przygotowań ślubnych, przyjęcia weselnego czy pleneru.
Książka składa się z 4 rozdziałów i jest zbiorem rad, wskazówek, przemyśleń a nawet można by powiedzieć filozofii autora na temat fotografii. Najciekawszą rzeczą w całej książce jest to, że autor na jednej stronie pokazuje zdjęcie a na drugiej wyjaśnia jak zostało zrobione, jakie zaplecze techniczne zostało użyte oraz jaka jest filozofia i po co komu było to zdjęcie.
Super książka! Wszystkim którzy się wahają nad zakupem albumu gorąco polecam, zwłaszcza że skład, druk i solidność publikacji jest bardzo wysoka a cena bardzo niska. Podziękowania dla wydawcy Fabryki Słów!
Już nie mogę się doczekać następnej pracy Pana Joe McNally, która nie dawno miała swoją premierę i oryginalny tytuł książki to: The Hot Shoe Diaries: Big Light from Small Flashes.

Uchwycić moment

Jeżeli masz ochotę to serdecznie zapraszam Cię do zerknięcia na inne moje blogowe publikacje, które można podzielić na 3 kategorie – fotografia ślubna, fotografia rodzinna, fotografia autorska. W każdej z tych dziedzin próbuję swoich sił, natomiast to czy mi się to udaje oceńcie sami – zapraszam!

Comments
Add Your Comment

Historie ślubne

Odkryj inne zdjęcia ślubne

CLOSE MENU