"

„Folk-Up! to I Festiwal Muzyki Folkowej”. Projekt zainicjowany i zorganizowany przez Brygidę Sordyl oraz Macieja Ormańca. Z pomocą instruktorów z Zespołu Bree oraz Zespołu Chwila przygotowane zostały warsztaty muzyczne.

Pomysł na festiwal, to mianownik wieloletniej współpracy, rozmów i burzy mózgów, prowadzonych przez Organizatorów, którzy wyznaczyli cele związane z przyszłością. I tak przez ten czas koncertując i uczestnicząc w festiwalach w całej Polsce, a także poza granicami zbierali doświadczenia i poszukiwali inspiracji. Osią całego projektu jest wykorzystanie muzyki tradycyjnej z uwzględnieniem maniery wykonawczej, gwary i połączenie jej z osobliwościami pozostałych nurtów muzycznych i improwizacji.

„Jako twórcy tego wydarzenia zapragnęliśmy zebrać w jednym miejscu muzyków oraz wokalistów. Skupić się na podzieleniu się z uczestnikami wieloletnim doświadczeniem muzycznym, scenicznym i warsztatowym, po to, aby łączyć a także eksperymentować z różnymi stylistykami sztuki muzycznej.
Ważnym było dla nas móc spotkać się w jednym miejscu z ludźmi, którzy myślą i odczuwają podobnie. Główny nacisk kładliśmy również na zespołowość, umiejętność komunikowania się między sekcjami, spisywaniem zarysów utworów, a także na podejściu technicznym do koncertu – gdzie podczas ostatniego dnia opracowaliśmy plan prób i mieliśmy do dyspozycji profesjonalne zaplecze. Ponadto podczas warsztatów było również mnóstwo przestrzeni do improwizacji.”

W Ramach projektu prowadzonego w Łodygowicach przygotowałem fotorelację z przygotowań, prowadzonych warsztatów oraz z koncertu finałowego. Fotografie przedstawiają wolontariuszy, uczestników oraz instruktorów projektu muzycznego. W nawiązaniu do tematyki muzycznej wcześniej już miałem przyjemność współpracować z Zespołem Bree & Chwila. Dzięki tej kooperacji powstała inspirująca fotografia portretowa muzyków. Serdecznie zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Projekt Folk-Up! I Festiwal Muzyki Folkowej w 2021r. dofinansowano ze środków budżetu Województwa Śląskiego oraz programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Żywiecką Fundację Rozwoju, Gminę Łodygowice, Starostwo Powiatowe w Żywcu oraz Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej.

Comments
Add Your Comment

Historie ślubne

Odkryj inne zdjęcia ślubne

CLOSE MENU