C

Człowiek zbudowany jest z ciała i z ducha. Tym razem w oderwaniu od mojej codziennej i naturalnej fotografii ślubnej pojechałem na zupełnie inny reportaż niż ślubny.

Kilka dni przed Wielkanocą (Święte Triduum Paschalne) w Kalwarii Zebrzydowskiej (koło Krakowa) odbywa się misterium Męki Pańskiej. W Wydarzeniu tym uczestniczą tysiące pielgrzymów z całej Polski.
Misterium rozpoczyna się w Wielką Środę – przygotowaniem Ostaniej Wieczerzy, kuszeniem i namówieniem Judasza do zdrady Jezusa. W następny dzień (Wielki Czwartek) odgrywane jest przedstawienie Ostatniej Wieczerzy, modlitwy Pana Jezusa w Ogrojcu, zdrada Judasza, zamknięcie w więzieniu. W ostatni dzień (W. Piątek) przedstawiana jest cała Męka Pańska aż do śmierci Pana Jezusa na Golgocie gdzie odbywa się również Wielkopiątkowa adoracja Krzyża.

Przez trzy dni w Kalwarii wszędzie jest pełno pielgrzymów, fotoreporterów a w reprezentacyjnych miejscach można spotkać telewizję krajową jaki i zagraniczną. Również i ja wziąłem swój aparacik z nowym obiektywem (Tamron 18-50mm F2.8) i pojechałem robić zdjęcia do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Edit: Przez ostatnie lata udało mi się rozwinąć kilka „duchowych” projektów. Serdecznie Cię zapraszam do mojej fotografii autorskiej gdzie Możesz zobaczyć zdjęcia z projektu: Ekstremalna Droga Krzyżowa. Natomiast z chęcią zapraszam Cię do mojej ulubionej dziedziny – fotografii ślubnej – gdzie między innymi zobaczysz Plener ślubny na pustyni Błędowskiej.

Fotografia reportażowa – Triduum Sacrum

Fotografia reportażowa - Triduum Sacrum
Fotografia reportażowa - Triduum Sacrum
Fotografia reportażowa - Triduum Sacrum
Fotografia reportażowa - Triduum Sacrum
Fotografia reportażowa - Triduum Sacrum
Comments
Add Your Comment

Historie ślubne

Odkryj inne zdjęcia ślubne

CLOSE MENU