30-04-2013 /

W krzywym zwierciadle

Czasami mam ochotę wrzucić tą całą fotografię w najciemniejszy kąt! O dziwo nie jest to związane bezpośrednio z robieniem zdjęć, lecz ze środowiskiem "foto". Kolejny raz zdarza mi się sytuacja, że ...
C

Czasami mam ochotę wrzucić tą całą fotografię w najciemniejszy kąt! O dziwo nie jest to związane bezpośrednio z robieniem zdjęć, lecz ze środowiskiem „foto„.
Kolejny raz zdarza mi się sytuacja, że fotograf omawia (krytykuje) innego artystę za jego plecami, bez konkretnych argumentów… wrrr. Tak, zgadza się! Na naszym „rynku” to jest normalne. Zazdrościmy (w tym negatywnym znaczeniu) pomysłów, sprzętu, sukcesów… wszystkiego!
Dlaczego?!

Prawdą jest fakt, że sprzęt i wiedza stały się bardziej dostępne, a konkurencja jest ogromna („szara i jasna”). Mimo to nie jest to powód, żeby destrukcyjnie innych krytykować i ich zniechęcać. Krytyka nie jest zła, wręcz przeciwnie, jest potrzebna, ale tylko w momencie, kiedy jest konstruktywna i wnosząca jakieś wartościowe rzeczy do twórczości lub obrazu.

Róbmy swoje! To co najbardziej w tym kochamy. Nie narzekajmy, że nie mam tyle pieniędzy co „inni„, żeby pojechać w jakieś odległe miejsca na plener, reportaż czy sesję. Unikalne sytuacje oraz miejsca można wypracować (wyszukać) w miejscu, gdzie aktualnie się znajdujemy. Potrzeba tylko chęci! Cieszmy i inspirujmy się zapałem, pracami i sukcesami innych fotografów.

landscape_photography_01

Comments
Add Your Comment

Historie ślubne

Odkryj inne zdjęcia ślubne

CLOSE MENU