W

Wizaż ślubny

Wszyscy jesteśmy piękni! Każdy z Nas ma w sobie ogrom naturalności, dobra, piękna. Bez względu na to jak bardzo wszystkie te atrybuty są widoczne z zewnątrz to podczas wykonywania sesji fotograficznych oraz kręcenia materiałów filmowych z pomocą przychodzi nam specjalista do makijażu. Osoba ta ma za zadanie podkreślić i uwydatnić piękny charakter naszej twarzy oraz sprawić aby w niekorzystnym oświetleniu wizerunek nie „nie świecił” oraz nie nabierał nie naturalnych kolorów (np fiolet i czerwień). W przypadku makijaży ślubnych zadanie jest bardzo utrudnione. Główny problem jest długi czas trwania imprezy oraz ciągle zmieniające się warunki oświetleniowe i pogodowe. Przykładem takiego reportażu może być Wesele Gościniec Jaworze Nałęże, piękny plenerowy ślub w górach. Oglądając wspomniany reportaż ślubny można zauważyć, że warunki pogodowe i oświetleniowe drastycznie się zmieniały. Od zimnego i rozproszonego światła po ostre południowe światło aby ostatecznie w góralskiej drewnianej karczmie oczarować wszystkich gości ciepłym i delikatnym światłem (w opisywanej historii ślubnej makijaż przygotowywała Pomadka i Puder Joanna Gluza, efekty piękne i z czystym sumieniem mogę polecić). Takie elementy sprawiają, że np precyzyjny dobór koloru jest nie możliwy a więc wybranie dobrego wizażysty to podstawa udanych portretów ślubnych w drastycznie zmieniających się warunkach oświetleniowych.

Najczęściej podczas zdjęć ślubnych spotykam się z wizażem pań. W zależności od charakteru i upodobań bywają makijaże bardzo subtelne oraz mocnem, wyraźne i oryginalne. Bez względu na obraną stylistykę, wizaż jest i będzie podstawą pięknego portretu ślubnego. Niestety na fotografiach źle wykonany makijaż lub jego brak jest bardzo widoczny i sama fotografia bardzo traci na estetyce a obróbka takiego materiału to często ciężka i mozolna praca, która wcale nie daje zadowalających efektów. Panowie w większości nie lubią stosować żadnych zabiegów wjizażowych co w konfrontacji pomalowanej osoby towarzyszącej często jest bardzo dobrze widoczne na fotografiach ślubnych.

W związku z tym że zdąża mi się fotografować przygotowania w dniu ślubu to nie rzadko spotykam panie wizażystki. Pozwoliłem sobie przygotować krótką listę poleceń. Z całego serca polecam zerknąć na portfolia i pooglądać ich dzieła.

Przykładowe zdjęcia ślubne wykonane podczas różnych reportaży ślubnych.

Comments
Add Your Comment

Historie ślubne

Odkryj inne zdjęcia ślubne

CLOSE MENU