O

Od dawna utrzymuję przekonanie, że miejsce i przestrzeń organizowania przyjęcia weselnego jest głównie tłem wydarzeń a w centrum jest para młoda oraz goście weselni. Nie da się jednak ukryć faktu, że odpowiednie wnętrza potrafią wspaniale uatrakcyjnić przyjęcie lub ceremonię i nadać im odpowiedni charakter. Co w rezultacie może skutkować rozluźnieniem gości oferując im większą swobodę przyjęcia lub np wykwintność nadając stylistykę bardziej elegancką. Bardzo często wyborem lokalu wiąże się wyżywienie gości. Z moich prywatnych obserwacji mogę śmiało powiedzieć, że goście przyjęć weselnych w większości lubią kosztować nowych, ciekawych dań i na weselu zdarza się że samo jedzenie jest już atrakcją i ogromnym atutem. Pomocną i sympatyczną obsługę uważam za konieczny i wymagający standard.

Dworek New Restaurant w Bielsku-Białej

Lokal prezentuje eleganckie wnętrza, przystrojone nowoczesnymi obrazami. W opisywanej przestrzeni można zorganizować piękne i oryginalne wesele. Zjawiskowy ślub w eleganckim Dworku New Restaurant w Bielsku-Białej to już standard na rynku weselnym. Najwyższa jakość oferowanych posiłków sprawia, że każdy gość może poczuć się wyjątkowo. Sympatyczna, pomocna i uśmiechnięta obsługa sprawia, że uczestnicy przyjęcia weselnego mogą czuć się swobodnie podczas zabawy. Przestrzeń weselną można skonfigurować w dowolny sposób i wbrew pozorom jest jej dużo. Klienci do dyspozycji mają parter oraz piętro. Pierwsza kondygnacja to elegancja i wytworność. Cztery sale w wykwintnej stylistyce w których historia i tradycja mieszają się ze współczesnością. Oranżeria w której letnie i zimowe przyjęcia mają unikatowy wydźwięk. Na parterze, charakter lokalu zmienia się w industrialną przestrzeń. Cegła i stal w starych piwnicach Dworku nadają przyjęciu mniej formalny charakter. W lokalu miałem przyjemność fotografować kilku-osobowe przyjęcia weselne oraz duże zabawy weselne nawet na 160 osób (wymaga to rezerwacji całego budynku). Lokal znajduje się ok 5km od centrum Bielska-Białej. Lokalizacja sprawia, że dojazd do restauracji jest bardzo wygodny. Dworek dysponuje dużym, darmowym parkingiem. Plenerowa ceremonia ślubna oraz ślub cywilny wewnątrz lokalu jest łatwy do zorganizowania. Nieduża odległość do pięknego i zabytkowego kościółka św. Barbary w Mikuszowicach Bielskich daje możliwość szybkiego i bezproblemowego przemieszczenia się do lokalu zaraz po ślubie kościelnym.

Duży napis na wesele better together rozłożony na sali weselnej Dworek New Restaurant w Bielsku-Białej
Zastawiona i przygotowana elegancka sala weselna w Bielsku-Białej
Pierwszy taniec w przeszklonej sali lokalu Dworek New Restaurant w Bielsku-Białej
Ślub cywilny w Dworku New Restaurant w Bielsku-Białej - pusta sala przygotowana do ślubu
Zastawiony stolik dla gości w restauracji Dworek New Restaurant w Bielsku-Białej
Elegancka sala weselna i kominkowa w eleganckiej restauracji w Bielsku-Białej
Elegancka sala weselna i kominkowa w eleganckiej restauracji w Bielsku-Białej
Ślub cywilny w Dworku New Restaurant w Bielsku-Białej

Siedlisko Stary Tartak Pruchna

Lubisz drewno, przestrzeń, stylistykę boho oraz czuć się bardzo swobodnie? Lepszego miejsca o wymienionych atutach w okolicach Bielska-Białej nie znajdziesz! Siedlisko Stary Tartak to zaadoptowana przestrzeń pod przyjęcia okolicznościowe. Wnętrza pełne przestrzeni z rustykalnymi elementami mieszającymi się z prostotą wykorzystanego miejsca nadają unikatowy charakter i klimat. Dla mnie unikatowym przeżyciem w każdym miejscu jest doświadczanie jego historii. Niesamowite jest to, że spacerując, tańcząc, jedząc, rozmawiając na przyjęciu odczuwa się tą aurę. Zamiłowanie właścicieli do pięknych, rustykalnych i antycznych przedmiotów tylko potęguje to wrażenie, że goście bawią się w miejscu pełnym historii, tradycji i pasji. Siedlisko położone jest w malutkiej miejscowości Pruchna gdzie w każdym miejscu czarują nas piękne krajobrazy. Stary Tartak jest idealnymi miejscem do zorganizowania pięknego wesela. Ogromna przestrzeń wewnątrz budynku oraz w jego otoczeniu daje fenomenalne możliwości przygotowania imprezy. Pomijając możliwość zorganizowania plenerowego wesela w ciepłe letnie dni to również nie ma najmniejszych przeciwskazań, żeby przygotować plenerowy ślub z pięknymi widokami w tle. Siedlisko Stary Tartak w Pruchnej, dysponuje sympatyczną, pomocną i miłą obsługą. Dojazd z centrum Bielska-Białej to zaledwie 30 min drogi samochodem. Poniższe zdjęcia są również reklamą dla mistrzyni cukiernictwa bemycake z którą miałem przyjemność współpracować w na tej sali weselnej.

Zastawione stoliki weselne na sali Siedlisko Stary Tartak w Pruchnej
Piękne rustykalne detale na przygotowanej sali weselnej Siedlisko Stary Tartak w Pruchnej
Stoliki w lokalu weselnym Stary Tartak
Elementy słodkiego stołu przygotowanego na wesele w Pruchnej
Sala weselna Stary Tartak w Pruchnej sfotografowana z góry
rustykalne elementy weselne na sali Stary Tartak w Pruchnej
Kwiaty na stole państwa młodych w siedlisku Stary Tartak w Pruchnej
Piękny lokal na rustykalne wesele Bielsko-Biała
Detale ślubne na weselu w starym tartaku
Napoje w słoikach na wesele
kwiaty na rustykalne wesele Bielsko
Rustykalny słodki stół w Siedlisku Stary Tartak w Pruchnej

Willa Słoneczna w Dębowcu

Oryginalna i ciekawie zorganizowana sala weselna. Usytuowana w gminie Dębowiec urzeka ciszą i spokojem dodając intymności i swobody do organizowanego przyjęcia weselnego. Spokojna okolica to jednak nie wszystkie atuty tego miejsca. Czarująca przestrzeń rozlewisk, pól, łąk i stawów zachwyci każdego wielbiciela swobodnych przyjęć weselnych. Cechą oryginalną i wymagającą opisania to przestrzeń taneczna. Duże i zadaszone atrium, w którym każdy ma tak dużo przestrzeni do szalonej zabawy ile potrzebuje. Wesele może przypominać zabawę pod namiotem a wyjście z patio jest tak duże, że w letnie dni przyjęcie może z łatwością przenieść się na zewnątrz bez potrzeby organizowania czy przenoszenia sprzętu nagłośnieniowego. Nowoczesne, minimalistyczne budownictwo w połączeniu z wszechogarniającą zielenią mogą nadać przestrzeni charakter śródziemnomorski. Willa słoneczna w Dębowcu znajduje się ok 30km od Bielska-Białej i 8km od Skoczowa, dojazd jest szybki i bezproblemowy. Lokal dysponuje darmowym parkingiem oraz miejscami noclegowymi dla ok 70 osób. Sala weselna pomieści ok 140 gości. Duża przestrzeń plenerowa i dyspozycyjność obsługi pozwalają bezproblemowo dopasować konfigurację lokalu do swoich potrzeb oraz przygotować ślub plenerowy lub w razie kiepskiej pogody w zadaszonym atrium.

Para młoda biegnąca po łące na tle kwitnącego pola rzepaku oraz tęczy w willi słonecznej w dębowcu
Goście weselni w Willi Słonecznej w Dębowcu
Deser na drewnianym stole podczas przyjęcia weselnego w Willi Słonecznej Dębowiec
Willa Słoneczna - taras z leżakami przygotowanymi na przyjęcie weselne
Willa Słoneczna - dekoracja stołu fotografia prezentująca wizytówkę panny młodej
Dekoracja sali weselnej Willa Słoneczna Dębowiec
Stół pary młodej podczas wesela w Willa Słoneczna w Dębowcu
Widok na łąki i pola z Willi słonecznej z atrium - sali tanecznej
Leżaki oraz napis love na weselu w Willi Słonecznej
Przytulająca się para młoda a w tle znajduje się sala weselna Willa Słoneczna w Dębowcu
Zakochana para młoda na tle napisu Love w sali weselnej Willa Słoneczna
Portret pary młodej na łące przed salą weselną w Dębowcu koło Skoczowa
Willa Słoneczna w Dębowcu - sala taneczna, parkiet podczas wesela
Willa Słoneczna w Dębowcu nocą podczas wesela

Gościniec Jaworze Nałęże

Sala weselna, w której lubię pracować. Lokal, który znajduje się w lesie u stóp Beskidu Śląskiego na uboczu Jaworza. Lokalizacja sali potocznie nazywanej „Jaworze Nałęże” znajduje się ok 19km od centrum Bielska. Dojazd jest bezproblemowy (pomijając ostatnie 600m drogi, która to jest szutrową, leśną drogą). Restauracja posiada duży darmowy parking a ogromna przestrzeń, cisza i leśna aura sprawiają, że wesele bardzo zyskuje na swobodnej atmosferze. Gościniec Jaworze Nałęże zbudowany jest z drewnianych bali. Wewnątrz znajduje się duża antresola wokół całego parkietu tanecznego co daje możliwość fotografowania różnych wydarzeń z innej perspektywy niż zwykle. W górnej części kondygnacji można również umieścić dodatkowe stoły, obsługę, foto-budkę przestrzeń dla dzieci itd. Stylistyka budynku przypomina karczmę. W lokalu można pomieścić ok 120-200 gości. Dodatkowo delikatne wewnętrzne oświetlenie nadaje intymny i kameralny charakter. W opisywanym lokalu wykonywałem zlecenia ślubów plenerowych cywilnych oraz humanistycznych. Parafia Opatrzności Bożej w Jaworzu oraz Kościół Jana Nepomucen Jaworzu Nałęże znajdują się bardzo blisko co jest bardzo wygodne i bezproblemowe w przypadku organizacji ślubu kościelnego. Z przyjemnością mogę Wam również zaprezentować Wesele Gościniec Jaworze Nałęże, piękny plenerowy ślub w górach. Jeden z reportaży ślubnych, który właśnie w opisywanym lokalu wykonałem.

Sala weselna Jaworze Nałęże, fotografia ślubna wykonana z miejsca ceremonii plenerowej
Miejsce plenerowej ceremonii ślubnej przy sali weselnej Jaworze Nałęże
Detale ślubne i dekoracja sali weselnej w Jaworzu Nałężu
Oświetlenie lokalu ślubnego Gościniec Jaworze Nałęże
Girlandy ozdobne nad parkietem w sali weselnej w Jaworzu Nałężu
plenerowa ceremonia ślubna w Jaworzu Nałężu
Pierwszy taniec młodej pary w Gościńcu Jaworze Należę
Gościniec Jaworze Nałęże sfotografowane podczas zimowego wesela
Para młoda sfotografowana przez szybę podczas wesela w Jaworzu Nałężu

Gościniec Szumny

Drewniano-kamienna sala weselna z przeszkloną południowo-zachodnią ścianą. Wcześniej była tam tylko ciemna chata mieszcząca kilkadziesiąt osób, jednak po rozbudowie w latach 2017-2018 powstała piękna, jasna i duża sala. Miejsce doskonale nadje się na zorganizowanie wesela tradycyjnego, rustykalnego czy nawet popularnego „boho”. Sala dysponuje antresolą dostępną dla gości. Dodaje to sporo możliwości podczas przygotowania przyjęcia weselnego. Usytuowanie Gościńca Szumnego to również atut tej sali weselnej gdyż lokal jest wybudowany na łące. Przestrzeń charakteryzuje się ciszą i spokojem. W przerwie od szaleństwa weselnego można wyjść na krótką sesję plenerową z parą młodą a goście mogą czuć się swobodnie wychodząc na taras lub przed Gościniec gdzie na podcieniach można swobodnie usiąść odpocząć i porozmawiać. Natomiast na tarasie w każdej chwili można poleniuchować na leżakach. Gościniec Szumny dysponuje darmowym miejscem parkingowym a restauracja jest położona w odległości ok 12km od centrum Bielska-Białej. W Gościńcu Szumnym można zorganizować przyjęcie weselne na 120-180 osób.

Gościniec Szumny to piękna sala weselna weselna na łące w Jaworzu u podnóża Beskidu śląskiego
Drewniany napis: witamy gości umieszczony nad wejściem do sali weselnej Gościniec Szumny
Gościniec Szumny wystrój lokalu weselnego w Jaworzu
portret pary młodej w Gościńcu Szumnym w Jaworzu wykonany podczas zabawy weselnej
wystrój i dekoracje sali Gościniec Szumny w Jaworzu koło Bielska-Białej
Dekoracje ślubne na sali w Gościńcu Szumnym w Jaworzu
Słodki stół w pięknym Gościńcu Szumnym w Jaworzu
Samochód pary młodej stojący przed salą weselną Gościniec Szumny w Jaworzu koło Bielską
Panna młoda z bukietem ślubnym podczas sesji ślubnej w lokalu Gościniec Szumny w okolicy Bielska-Białej

Pod Kasztanami wesele w stodole pod Bielskiem

Kolejnym niezwykłym miejsce na Bielskiej mapie sal weselnych jest Dom restauracyjny Pod Kasztanami w Bystrej, tuż pod samym Bielskiem. Dojazd z centrum Bielska-Białej to zaledwie 6,5km czyli ok 10-15min drogi samochodem. Wokół lokalu jest duży parking więc nie trzeba się martwić miejscem parkingowym. Mimo to iż Bystra, której jest wybudowany opisywana sala weselna jest miejscowością popularną i cieszącą się dużym ruchem to sam lokal weselny Pod Kasztanami jest miejscem intymnym i nikt z zewnątrz nie będzie podglądał Pary Młodej oraz Ich gości. Wokół salo jest mnóstwo zieleni i już po wejściu na drewnianą salę zapominamy że jesteśmy zaledwie dziesięć minut drogi od centrum Bielska-Białej. Kilka lat temu do sali weselnej w ogrodzie restauracyjnym wybudowano drewnianą stodołę, która zaczarowała to miejsce weselne. Stodoła w większości wykorzystywana jest do rozsądzenia przy okrągłych stołach gości natomiast stara część budynku połączona ze stodołą jest miejscem z parkietem do zabawy weselnej. Przestrzeń wokół sali jest bardzo bogata. Stylistyka drewniana urozmaicona różnymi charakterystycznymi dodatkami np. stara drewniana komoda, która jest wykorzystywana do deserów weselnych lub na zimną płytę, stary rower dekoracyjny, drewniane stojaki na różne smakołyki, w tej samej stylistyce można znaleźć tam ławki i stoły. Pomimo mnogości tych różnych detali wszystko trzyma stylistyczny poziom, pasuje do siebie i nadaje sali weselnej Pod Kasztanami spójnego wyglądu. W Bystrej znajdują się dwa kościoły Katolickie więc bez żadnych korków można w kilka chwil dostać się do jednego z nich na ślub kościelny. W lokalu również można bez problemu zorganizować piękną plenerową ceremonię ślubną.

Historie ślubne

Odkryj inne zdjęcia ślubne

CLOSE MENU